Google

اعطای مدال سلطنتی کشور شاهی هالند به محترم علی دلیری

Written on:mei 2, 2019
Comments are closed

اعطای مدال سلطنتی  کشور شاهی هالند به محترم علی دلیری4a2f7f03-7bf6-4f98-88b9-c28ca998a583

جمعه ۲۶ آپرل ۲۰۱۹

در محفلی با شکوه با حضور بیش از صد تن از افراد برجسته جامعه افغانی و هالندی، شهردار شهر هیرلن به نمایندگی از پادشاه هالند مدال والای افتخار سلطنتی را به روز جمعه مورخ ۲۶ اپریل ۲۰۱۹م به آقای علی دلیری رئیس کمیته همبستگی أفغانستان-هالند (SCAN) اعطاء نمود. این مدال خاص (Ridder in de Orde van Oranje Nassau) به پاس خدمات و تلاش های مثبت جناب ایشان در امور خیریه، ارتقاء سطح آگاهی جامعه افغانی درهالند و سهم فعال آقای دلیری در پروژ های انکشافی افغانستان در سینه ایشان نصب گردید. این اولین بار است که یک افغان موفق به دریافت همچو مدالی میگردد.

آقای ایمیل رومر شهردار هیرلن طی سخنرانی مبسوط ضمن تقدیر از زحما ت آقای دلیری به یکتعداد از فعالیت های ایشان اشاره نموده گفت: “آقای دلیری الگوی موفق ازمشارکت جامعه مهاجرین درکشور هالند است.”

محترم علی دلیری نیز طی بیانیه مختصر از همکاری های موسسات مختلف و شهرداری هیرلن در جذب کمک های بشردوستانه مردم و موسسات خیریه این کشور در امر بازسازی افغانستان ابراز امتنان و قدردانی نمود.

آقای دلیری که موفقیت اش را مدیون خانواده اش میداند گفت: “در پشت هر مرد موفق یک زن خوب است. هرکاری که من نموده ام، بدون پشتیبانی همسرم امکان پذیر نبوده و همسرعزیزم دراین افتخار شریک و همدم من است.”

داکتر همایون عزیزی سفیر جمهوری اسلامی أفغانستان در هالند که فعلا جهت ماموریت در افغانستان سه سر میبرد  تبریکات خویش را طی یک پیام صوتی ارسال نموده و گفت: “شما واقعاْ شایسته این مقام هستید. امیدوارم که در آینده شاهد موفقیت های بیشتر شما باشیم.”

آقای علی دلیری متولد شهر هرات بوده و تحصیلات خود را در مکتب تجربوی دارالمعلمین عالی هرات (موسسه عالی تربیه معلم هرات) به اتمام رسانیده و در سال ۱۹۹۷م به کشور شاهی هالند مهاجرت نموده است. وی از سال ۱۹۹۸م تا اکنون در شهر هیرلن ولایت لیمبورخ اقامت دارد.
بعد از طی مراحل پناهندگی و آموزش زبان وی در شهر ماستریخت در رشته کامپیوتر تحصیل نموده و بعداٌ تا سال ۲۰۰۷م درموسسات مختلف بعنوان مسوول شبکه‌ها و سیستم اداره معلوماتی مشغول کار بوده است. او از سال ۲۰۰۷م به اینسو بطور آزاد فعالیت دارد.

 • کارهای اجتماعی و فرهنگی ایشان که بطور رضاکارانه میباشد، از این قرار است:
  تاًسیس کلاسهای آموزش زبان مادری و قرآن کریم برای کودکان و نو جوانان در سال ۱۹۹۸م درهمکاری با سایر افغانها در چوکات مرکز اجتماعی و فرهنگی افغانها.
 • مدیر مسئول نشریه آرمان افغان در سال ۱۹۹۹م  در چوکات مرکز اجتماعی و فرهنگی افغانها.
  تأسیس کمیته همبستگی افغانستان – هالند (SCAN) در همکاری با جمعی از افغانها در سال ۲۰۰۰م و مسوولیت این کمیته تا اکنون.
  تمویل و تأسیس مکتب دخترانه در سر پل کارته هرات بنام مکتب بی بی خورشید در چوکات کمیته همبستگی افغانستان – هالند.
 • همکار دفتر مبارزه با تبعیض نژادی در شهر هیرلن.
 • عضویت هیأت مدیره  فدراسیون پناهندگان افغان در اروپا (فارو).
 • عضویت هیأت مدیره و مسئولیت مالی مسجد ابوذر در شهر آخن کشور آلمان.
 • رياست حزب سبزها در ولایت لیمبورخ جنوبی هالند.

آقای دلیری ازدواج کرده و دارای سه فرزند می باشد.

به مناسبت این رویداد پرمیمنت محفلی به روز جمعه مورخ ۳ ماه می سال جاری در  آدرس ذیل برگزار میگردد.

زمان:  روز جمعه مورخ ۳ ماه می سال جاری از ساعت ۶ شام الی ۱۰ شب

مکان: Limburgiastraat 36, 6415 VT Heerlen

تشریف آوری شما را در این محفل صمیمانه خیر مقدم میگوییم

با عرض حرمت

جهت دیدن اعلامیه مطبوعاتی لطفاً اینجا اشاره نمایید

کمیته برگزاری محفل ۳ می ۲۰۱۹م

Sorry, the comment form is closed at this time.